Archiwum kategorii: moda

Kupuj mądrze akcesoria skórzane.

Dzięki metce powiadamiającej o składzie możemy łatwo dobrać do własnych potrzeb zarówno ubrania, jak i buty czy nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada obowiązku przyklejania metki informacyjnej przy galanteryjnych wyrobach „skórzanych”. Dlatego też tak często po kilku miesiącach lub nawet tygodniach odkrywamy gorzką prawdę – nabyliśmy nieskórzany bubel! Jak zatem rozpoznać produkty niedobrej jakości?
Przede wszystkim pytajmy. Czy towar, np. pas skórzany zawiera warstwy syntetyczne? Czy zastosowana skóra jest pokryta syntetykiem? Czy w składzie jest tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą ekologiczną?
Oczywiście próg prawdomówności kupców jest rozmaity, a w przypadku wielkich sieci z odzieżą większość pracowników być może nawet nie będzie umiała na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę oraz co powinno zwiększyć naszą czujność?
Głównie cena. Nie dajmy się okłamać – eko skóra posiada swoją wartość oraz zakup skórzanej teczki męskiej za sto PLN jest po prostu niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na powierzchnię skóry, jeśli jest zbyt gładka lub też zbyt regularna jeśli chodzi o plamki, żyłki lub porowatość, prawie pewne jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, całkowicie ukryte ranty także mogą sugerować, iż zakamuflowano użycie składników syntetycznych.
Brak odsłoniętych kantów lub też widocznych spodów skóry, również sugeruje syntetyk. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Nie zapominajmy,iż skóra eko to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony śmieć garbarski, a zrobione z niej pasy szalenie ekspresowo psują się. Prawdziwa skóra powinna posiadać charakterystyczny zapach – pozostałość po działaniach garbowania. Podobnie do ludzkiej, skóra bydlęca posiada nieregularności – mniej albo bardziej widoczne w zależności od użytego lakieru. Dokonując kupna za pośrednictwem net zwracajmy uwagę na opis asortymentu – nie dajmy się oszukać znaczkiem „skóra naturalna”, ponieważ zgodnie z prawem można go umieszczać nawet wówczas, gdy produkt zawiera jedynie jej niewielkie ilości.
Produkt wykonany z eko skóry musi przetrwać latami, dlatego powinno się kupować go rozsądnie!
tekst dostepny na stronie producent wyrobów skórzanych

Stylizacja wyrafinowana: klasyka z błyskiem.

Biała bluzka i czarna spódnica to styl kojarzony raczej klasycznie, ale nie musi tak pozostać. Stylizacja elegancka w duchu uczniowskiego stroju nabiera dojrzałego charakteru dzięki wyrafinowanym materiałom i dodatkom.
W tym zestawie śnieżna bluzka ma ponadczasowy, dopasowany fason oraz jest zapinana na pętelkę, bo skrzydełka kołnierza nie są tradycyjnie wygięte, lecz proste oraz usztywnione, co od razu dodaje koszuli elegancji. Stylizacja kunsztowna jest podkręcona skórzaną, ołówkową spódnicą, która zastępuje popularny fason z materiału. Taka tkanina nadaje jej nieco ekstrawaganckiego charakteru oraz przekonuje, że zakładająca ją panna jest pewna swojej wartości.
Stylizacja elegancka nie byłaby pełna bez butów na obcasie. My doradzamy błyszczące, srebrne buciki o modnym, mocno wykrojonym kroju i z geometrycznym, wydłużonym czubkiem okrywającym stopę na skos. Nieszablonowe buty nadają ton innym dodatkom. Szyję zdobi misterny naszyjnik na wisiorku, który ozdabia wiele łączonych ze sobą błyskotek. Połyskujące ozdoby widoczne zza połów koszuli nie przytłoczą stylizacji, lecz przykują uwagę. Na przegub ręki proponujemy stonowany, srebrny zegarek na bransolecie ozdobionej przez szkiełka będącej przy kopercie. Kopertowa torebką w stylu color-blocking łączy czerń z szarością i można ją trzymać w dłoni lub na pasku.
flower-power-297x246
Wszystkie elementy wyrafinowanej stylizacji razem z linkami do butików umieszczone są w galerii – kliknięcie w nazwę danej rzeczy przenosi na stronę rzeczy.
tekst dostepny na stronie torebki damskie